pobieram dane...
Katalog firm Rozkład jazdy autobusów Dyżury aptek 2020 Ogłoszenia lokalne Kanał RSS 18 048 fani
NA TOPIE
Pocisk z czasów wojny znaleziony w Kluczach

Tragiczny wypadek w Bukownie. Nie żyje 20-letni kierowca

Tragiczny wypadek w Bukownie. Nie żyje 20-letni kierowca

Dziś około godziny 2:00 w nocy w Bukownie doszło do tragicznego wypadku nie żyje 20-letni kierowca samochodu osobowego. Prowadzony przez niego pojazd uderzył w betonowe ogrodzenie na skrzyżowaniu ulicy Leśnej ze Szkolną w Bukownie. Pojazd został doszczętnie rozbity, a kierowca uwięziony w środku. Strażacy z pomocą sprzętu hydrualicznego wydostali go ze środka, jednak nie udał się uratować jego życia. Sledczy będą wyjaśniać przyczyny wypadku.

Kolejny przypadek COVID-19 w powiecie Olkuskim

Kolejny przypadek  COVID-19 w powiecie Olkuskim

Informuję o kolejnym przypadku  COVID-19. Jest to ósmy przypadek zachorowania wywołanego przez SARS-CoV-2 na terenie naszego powiatu. Pacjent z ogniska zakażenia w kopalni na Śląsku. Osoby z bliskiego kontaktu zostały objęte kwarantanną. Pacjent nie był hospitalizowany. Nie ma żadnych dolegliwości. Badanie w kierunku SARS-CoV-2 zostało zlecone przez PPIS w Olkuszu w związku z obciążającym wywiadem epidemiologicznym. W dniu dzisiejszym, po konsultacji lekarskiej pacjent został przewieziony do izolatorium  Krakowie.

Noszenie maseczek chroni przed koronawirusem. Wystarczy porównać kraje

Noszenie maseczek chroni przed koronawirusem. Wystarczy porównać kraje

Jak się wypowiadają specjaliści WHO na stronie internetowej: „Noszenie ochronnej maski typu chirurgicznego ma sens tylko wówczas, gdy opiekujemy się chorym, sami jesteśmy zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2 albo podejrzewamy u siebie zakażenie. Maski są skuteczne tylko w połączeniu z innymi środkami ochronnymi, zwłaszcza myciem rąk.” Kiedy więc maseczki chronią przed koronawirusem?

Źródło : Olkusz dla was

Nocny pożar stodoły w Kwaśniowie Górnym

Nocny pożar stodoły w Kwaśniowie Górnym

Zgłoszenie o pożarze przyjęto 1 lutego 2020, o godz. 23.15 Jak informują strażacy w momencie przyjazdu na miejsce akcji płoneła już stodoła. Strażacy walczyli zatem o ochronę pobliskich budynków. Akcja gaśnicza trwała ponad 4 godziny a na miejsce przyjechało ponad dziesięć zastępów straży pożarnej w tym również jednostek ochotniczych. Trwa ustalenie przyczyn pożaru.

GIS: Koronawirus jest podatny na działanie mydła

  • 01 lutego 2020 10:25
  • 2166 czytań
GIS: Koronawirus jest podatny na działanie mydła

Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu - informuje Główny Inspektor Sanitarny.

Źródło :Olkusz dla was

Facebook Google+ RSS