pobieram dane...
Katalog firm Rozkład jazdy autobusów Dyżury aptek 2020 Ogłoszenia lokalne Kanał RSS 15301 fani
NA TOPIE
Pocisk z czasów wojny znaleziony w Kluczach

Kolejny przypadek COVID-19 w powiecie Olkuskim

Kolejny przypadek  COVID-19 w powiecie Olkuskim

Informuję o kolejnym przypadku  COVID-19. Jest to ósmy przypadek zachorowania wywołanego przez SARS-CoV-2 na terenie naszego powiatu. Pacjent z ogniska zakażenia w kopalni na Śląsku. Osoby z bliskiego kontaktu zostały objęte kwarantanną. Pacjent nie był hospitalizowany. Nie ma żadnych dolegliwości. Badanie w kierunku SARS-CoV-2 zostało zlecone przez PPIS w Olkuszu w związku z obciążającym wywiadem epidemiologicznym. W dniu dzisiejszym, po konsultacji lekarskiej pacjent został przewieziony do izolatorium  Krakowie.

Noszenie maseczek chroni przed koronawirusem. Wystarczy porównać kraje

Noszenie maseczek chroni przed koronawirusem. Wystarczy porównać kraje

Jak się wypowiadają specjaliści WHO na stronie internetowej: „Noszenie ochronnej maski typu chirurgicznego ma sens tylko wówczas, gdy opiekujemy się chorym, sami jesteśmy zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2 albo podejrzewamy u siebie zakażenie. Maski są skuteczne tylko w połączeniu z innymi środkami ochronnymi, zwłaszcza myciem rąk.” Kiedy więc maseczki chronią przed koronawirusem?

Źródło : Olkusz dla was

Nocny pożar stodoły w Kwaśniowie Górnym

Nocny pożar stodoły w Kwaśniowie Górnym

Zgłoszenie o pożarze przyjęto 1 lutego 2020, o godz. 23.15 Jak informują strażacy w momencie przyjazdu na miejsce akcji płoneła już stodoła. Strażacy walczyli zatem o ochronę pobliskich budynków. Akcja gaśnicza trwała ponad 4 godziny a na miejsce przyjechało ponad dziesięć zastępów straży pożarnej w tym również jednostek ochotniczych. Trwa ustalenie przyczyn pożaru.

GIS: Koronawirus jest podatny na działanie mydła

  • 01 lutego 2020 10:25
  • 1712 czytań
GIS: Koronawirus jest podatny na działanie mydła

Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu - informuje Główny Inspektor Sanitarny.

Źródło :Olkusz dla was

Koronawirus w Olkuszu ?

  • 31 stycznia 2020 22:00
  • 2670 czytań
Koronawirus w Olkuszu ?

Na SOR  szpitala w Olkuszu trafiła osoba z gorączką z Chin. Nie wiadomo, czy Polak, czy Chińczyk. SOR zamknięty, powzięte najwyższe środki ostrożności. Zdjęcia p. Jolanty Piwowar.

Edit/

Pacjent został przewieziony do szpitala w Krakowie, a olkuski SOR znów działa.

Facebook Google+ RSS