• 27 grudnia 2018 23:57

26 grudnia na drodze wojewódzkiej numer 794 w Kąpielach Wielkich w gminie Wolbrom doszło do groźnego wypadku drogowego.

Jak ustalili olkuscy policjanci, 40 letni kierowca Renault Scenic jadąc z Wolbromia w kierunku Pilicy, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając czołowo w jadącego w kierunku Wolbromia Volkswagena Golfa i Forda Mondeo, które w wyniku zderzenia zjechały do przydrożnego rowu.

 

W wyniku wypadku rannych zostało 5 osób. 76–letnia pasażerka Forda została helikopterem przetransportowana do szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, pozostałe pasażerki: 36-letnia kobieta i 9-letnia dziewczynka, zostały przewiezione do szpitala w Olkuszu. 39-letni kierowca Forda został zabrany karetką do Szpitala Powiatowego w Miechowie. Helikopter zabrał do szpitala kierowcę Renaulta z ciężkimi obrażeniami ciała. 

Strażacy z JRG Wolbrom oraz OSP Olkusz zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz udzielali pomocy przedmedycznej uczestnikom wypadku przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Przejazd przez DW 794 był zamknięty i wyznaczono objazdy. Policjanci z ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki i biegłym sądowym wykonali niezbędne na miejscu czynności. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach, kierowca Renault posiada dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanych przez olkuski sąd. A pobrana do badań krew wykazała, że miał 3 promile alkoholu we krwi.

 

Źródło :Olkusz dla was