• 03 marca 2019 20:02

Centrum handlowe Quick Park w Olkuszu prawdopodobnie jednak nie powstanie. Budowa nadal nie ruszyła, a inwestor nie zapłacił wykonawcy za remont drogi, która miała sąsiadować z nowym obiektem. 

Dwa dni był zablokowany wjazd na wyremontowaną ul. Parcówka w Olkuszu, na wysokości skrzyżowania z Hotelem Victoria. Betonowe zapory z zakazem wjazdu ustawił zdesperowany właściciel firmy, która modernizowała ulicę. Nie dostał bowiem pieniędzy za wykonane prace. Inwestor centrum handlowego Quick Park, który miał sfinansować także remont Parcówki, zalega bowiem z płatnościami. Nie z nim również żadnego kontaktu.


 - W październiku ubiegłego roku po licznych interwencjach udało nam się nakłonić inwestora do wypłacenia drugiej transzy pieniędzy firmie, która wyremontowała ul. Parcówka - informuje Michał Latos z Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Nadal jednak inwestor Quick Parku zalega podwykonawcy ok. 30 tys. zł. To dlatego droga została zablokowana.


 Mieszkańców nie interesuje jednak, kto komu nie płaci. Oni chcą po prostu normalnie żyć. - Ostatnio sam odstawiłem betonowe blokady, to zostałem zgłoszony na policję. Kosztowało mnie to tysiąc złotych. A przecież nie może być tak, że nie mamy dojazdu do własnych domów - denerwuje się jeden z mieszkańców ul. Parcówka.

Urzędnicy niewiele mogą pomóc, ponieważ kontakt z inwestorem urwał się pod koniec ubiegłego roku, niedługo po odbiorze wyremontowanej ul. Parcówka. - Nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile - mówi Michał Latos. - A my nie mamy możliwości zapłacić wykonawcy. Powinien pójść z tym do sądu - dodaje. 


Urzędnicy nie mają pojęcia, co dalej z budową galerii czy ronda na drodze krajowej nr 94, do których zobowiązał się inwestor. 

Przypomnijmy, że budowa Quick Parku kilkukrotnie była przesuwana w czasie. Pod koniec 2018 r. próbowaliśmy się w tej sprawie skontaktować z agencją PR, która kontaktowała się z mediami w imieniu inwestora. Większość telefonów nie działała.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się wtedy, że inwestor nie ma pieniędzy i nie zapłacił m.in. agencji PR, która zakończyła z nim współpracę. Nie była to podobno jedyna zaległość w płatnościach.


Źródło: https://gazetakrakowska.pl/quick-park-w-olkuszu-nie-powstanie-inwestor-ma-dlugi-i-nie-ma-z-nim-kontaktu/ar/13921877