• 22 sierpnia 2019 17:46

Ponad 100 osób, w tym strażacy i policjanci wraz z pomocą psa tropiącego i dronów, poszukiwali 92-letniej kobiety, która zbierając grzyby zgubiła się w lesie. Szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Wycieńczona, osłabiona i przestraszona kobieta została odnaleziona i trafiła do szpitala.

Obrazy: star.png

Wczoraj, 21 sierpnia w godzinach wieczornych policjanci otrzymali informację, że 92-letnia mieszkanka powiatu olkuskiego udała się na grzyby w rejon kompleksu leśnego Witeradów-Osiek. Zaniepokojona rodzina powiadomiła policję z obawy, że mogło się stać coś niepokojącego. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Jak ustalili interweniujący w tej sprawie mundurowi, kobieta około godziny 14:00 wybrała się z domu na grzyby, nie posiadała przy sobie telefonu komórkowego. 

Olkuscy Policjanci i strażacy, krakowscy policjanci z Oddziałów Prewencji, zespół obsługujący drony i pies tropiący z Komendy Wojewódzkiej zaangażowali byli w poszukiwania seniorki. Dzisiaj, 22 sierpnia przed godziną 9:00, przeczesując las między miejscowością Osiek a drogą prowadzącą do miejscowości Gorenice, funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu znaleźli na poboczu drogi leśnej, skrajnie wyczerpaną i przestraszoną 92-latkę. Seniorka na widok mundurowych próbowała się podnieść, lecz była zbyt osłabiona i uskarżała się na ból w kolanie, nie pamiętała, kiedy wyszła z domu i jaki jest dzień tygodnia. Funkcjonariusze natychmiast przetransportowali seniorkę do miejsca zamieszkania, gdzie czekała karetka pogotowia.

Źródło :Olkusz dla was