• 02 grudnia 2019 10:12

Trwają prace przy rewitalizacji Dolinki na Osiedlu Młodych. To miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców zmienia się nie do poznania. Niebawem rozpocznie się również przebudowa sanitariatów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym Nr 1 w Olkuszu. Oba zadania realizowane są w ramach jednego większego projektu Gminnego Programu Rewitalizacji. Łączna wartość obu inwestycji to ponad 6 mln złotych, z czego 4,7 mln złotych pochodzi z unijnego dofinansowania.

 

Obrazy newsów: dolinka1.jpg

 

Wracając do Dolinki - zakres całej inwestycji jest znaczny. Zagospodarowanie terenu obejmuje m.in. wykonanie dwukierunkowej ścieżki rowerowej o łącznej powierzchni około 2561 metrów kwadratowych oraz budowę chodników o łącznej powierzchni około 2658 metrów kwadratowych. Poza tym projekt obejmuje budowę parkingu na 56 miejsc parkingowych wraz z jezdnią manewrową o łącznej powierzchni około 1470 metrów kwadratowych, a także budowę boiska wielofunkcyjnego, boisk trawiastych i trzech miejsc wypoczynkowych. Teren Dolinki będzie oświetlony, zostanie wykonane odwodnienie, a poza tym na terenie Dolinki powstanie ogrodzony wybieg dla psów.

 

Obrazy newsów: dolinka2.jpg

 

Do tej pory wykonano parking wraz z odwodnieniem, kanalizacją deszczową oraz oświetleniem. Powstała już specjalna rolkostrada, która ma ucieszyć najmłodszych mieszkańców osiedla. Wykonano także większą część ścieżek rowerowych oraz część chodników z kostki. Na fragmencie jednego z chodników powstał nawet, ułożony z czerwonej kostki, napis „Dolinka”. Ostatnio wykonano betonową płytę boiska wielofunkcyjnego wraz z odwodnieniem i trybunami. Na wiosnę, na betonowej płycie zostanie ułożona specjalna i bezpieczna dla użytkowników nawierzchnia z poliuretanu. Poza tym ułożono już kable zasilające oraz zamontowano większą część lamp parkowych, a także zasadzono część zieleni. Zdemontowano stare urządzenia zabawowe na placu zabaw i trwają dalsze roboty ziemne i przygotowawcze do wykonania nowoczesnego i spełniającego współczesne standardy placu zabaw wraz z chodnikiem i ogrodzeniem.

Obrazy newsów: dolinka3.jpg

 

Do zakończenia inwestycji pozostało jeszcze wykonanie nawierzchni poliuretanowej na płycie boiska, a także montaż piłkochwytów, koszy do koszykówki, słupków i siatki do siatkówki oraz tzw. naświetlaczy. Trzeba jeszcze dokończyć budowę ścieżek rowerowych, chodników i miejsc przeznaczonych na odpoczynek wraz z ławkami oraz uzupełnić oświetlenie Dolinki. Przed wykonawcą jeszcze budowa placu wraz z zestawem do ćwiczeń street wotkout, wykonanie trybun przy boisku trawiastym, a także wybiegu dla psów z ogrodzeniem oraz schodów terenowych. Finałem będzie montaż tzw. małej architektury, w tym stojaków rowerowych, stołów do szachów, ławek i koszy na śmieci oraz, już na wiosnę, zasianie trawników i posadzenie zieleni, czyli drzew, krzewów oraz kwiatów.

Umowa na realizację tej inwestycji została zawarta 30 lipca 2018 r. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 czerwca przyszłego roku.

 

Źródło : Olkusz dla was