pobieram dane...
Katalog firm Rozkład jazdy autobusów Dyżury aptek 2020 Ogłoszenia lokalne Kanał RSS 18 048 fani

Pocisk z czasów wojny znaleziony w Kluczach

Jak informuje podkom. Katarzyna Matras Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, podczas prac ziemnych przy cmentarzu w Kluczach znaleziono niewybuch. O tym fakcie powiadomiono 16 Brygadę Powietrzno-Desantową z Krakowa, która zdetonuje go w bezpiecznym miejscu.

2 października około godziny 9 na ulicy Olkuskiej w Kluczach niedaleko cmentarza operator koparki, który zajmował się pracą ziemną, wykopał niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Obok niewybuchu znajdowała się rura. O zdarzeniu natychmiast poinformowano policjantów. Miejsce, w którym znaleziony został niewybuch, zostało zabezpieczone i będzie pilnowane przez policjantów, aż do momentu przyjazdu patrolu saperskiego. Niewybuch zostanie zabrany i zdetonowany w bezpiecznym miejscu.

Obrazy newsów: niewybuch.jpg


Co robić, odnalezienia niewybuchu? Przede wszystkim należy, jak najszybciej powiadomić policję. Jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku, przenoszenie go w inne miejsce grozi jego detonacją, a co za tym idzie, poważnym niebezpieczeństwem dla życia i zdrowia osób przebywających w pobliżu.

źródło: https://www.gmina-klucze.pl/

Komentarze

Dodaj publiczny komentarz...

Kod potwierdzający:
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług
Facebook Google+ RSS