• 26 grudnia 2018 09:53

Chyba już przyzwyczailiśmy się do tego, że niedzielne zakupy trzeba robić z kalendarzem w ręku, bo od marca tego roku rząd ograniczył sprzedaż. Dotychczas tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca sklepy były otwarte. Ale ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta rozwija się i w przyszłym roku do sklepu będzie można pójść tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. 

 


Kiedy ta ustawa wchodziła w życie, minister pracy, Elżbieta Rafalska mówiła, że „czekały na nią polskie rodziny i pracownicy” – Teraz chcemy przywrócić niedziele rodzinie, żeby niedziela przybrała swój pierwotny sens i można było ją należycie świętować. (...) Niedziela została przywrócona rodzinie, w trakcie prac nad ustawą wypracowaliśmy kompromisowe rozwiązanie – mówiła z dumą Rafalska.
No to w przyszłym roku to „przywracanie” będzie jeszcze większe, bo jak czytamy na stronie resortu „Od 1 stycznia 2019 roku przepisy ustawy ograniczającej handel w niedziele będą zaostrzone - handel będzie dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc”.


Niedziele handlowe: Kalendarz na 2019 rok 

Obrazy newsów: zakaz2.png

 

Źródło :Olkusz dla was