Pod koniec ubiegłego roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu przeprowadzili niecodzienną interwencję. Do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę, który był niepełnosprawny. Mężczyzna prowadził samochód obsługując gaz i hamulec kijem.

 

 

W piątek, 28 grudnia około godziny 23:10 w Wolbromiu na ulicy Pod Lasem policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW. Jakież było ich zdziwienie, kiedy zobaczyli w jaki sposób kierowca prowadził auto. Za pomocą kija, który trzymał w ręku operował gazem i hamulcem. 

Samochód mężczyzny nie był przystosowany do używania przez osoby niepełnosprawne. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach, to okazało się, że jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Mało tego, 41-latek nie posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym, albowiem dokument ten został zatrzymany przez policjantów za uprzednie przestępstwa i wykroczenia, których dopuścił się mężczyzna w ruchu drogowym.

Kierowca swoim zachowanie mógł narazić na niebezpieczeństwo nie tylko siebie i pasażera, z którym podróżował, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło : Olkusz dla was