• 28 sierpnia 2019 12:04

Pomimo apeli o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę po alkoholu, olkuscy policjanci wciąż ujawniają nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. 

Obrazy newsów: policja22.jpg

W piątek, 23 sierpnia około godziny 17:30 w Wolbromiu na parkingu przy ulicy Żwirki i Wigury funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, zostali wezwani do niegroźnej „stłuczki” dwóch samochodów osobowych. Jak się okazało na miejscu kierowca jednego z nich 55-letni mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia w Bukownie na ulicy Zwycięstwa około godziny 15:30 policjanci z komisariatu zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierowcę. Dodatkowo okazało się, że 34-latek ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2021 roku.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a kk grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast jeżeli nietrzeźwy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego po alkoholu, lub kierował samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązywania go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, zagrożenie karą za to przestępstwo jest zwiększone i wynosi  od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło :Olkusz dla was