pobieram dane...
Katalog firm Rozkład jazdy autobusów Dyżury aptek 2022 Ogłoszenia lokalne Kanał RSS 18 048 fani

Nie stosował się do przepisów ruchu drogowego - zarobił 28 punktów karnych

W Bukownie na ulicy Wodącej jechał z prędkością 105 km/h i wyprzedzał na przejściu dla pieszych, zignorował także polecenia policjantów. Mężczyzna miał już na swoim koncie 16 punktów karnych za wykroczenia, których dopuścił się w ruchu drogowym  i obawiał się utraty prawa jazdy.

We wtorek (18.01 br.) w godzinach popołudniowych w Bukownie na ulicy Wodącej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu z grupy „Speed”, zmierzyli prędkość kierującego fordem.  Kierowca jechał w terenie zabudowanym z prędkością 105 km/h.  Zgodnie z przepisami na tym odcinku drogi można jechać najwyżej 50 km/h. Widząc, jak kierowca swoją jazdą stwarza realne zagrożenie w ruchu drogowym, policjanci wydali mu wyraźny sygnał do zatrzymania się, lecz ten zignorował ich polecenie i oddalił się z miejsca. Kierowca nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość, ale i wyprzedzał pojazd, który znajdował się przed  przejściem dla pieszych. Policjanci ruszyli za tym kierowcą, jednak mężczyzna ostatecznie oddalił się mundurowym z pola widzenia. Funkcjonariusze jednak nie dali za wygraną i ustalili tego kierowcę. 19 stycznia zapukali do mieszkania znajdującego się w Gminie Bolesław, gdzie przebywał 27-letni mężczyzna.

Dzisiaj (21 stycznia br.) mężczyzna został przesłuchany i policjanci z komisariatu w Bukownie przedstawili mu zarzuty z kodeksu wykroczeń tj. przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, wyprzedzania na przejściu dla pieszych oraz niezastosowania się do sygnałów i poleceń dawanych przez osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym mężczyzna otrzymał aż 28 punktów karnych i stracił prawo jazdy. Policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

Źródło olkusz.policja.gov.pl

Komentarze

Dodaj publiczny komentarz...

Kod potwierdzający:
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług
Facebook Google+ RSS