Reklama

Kolejne zapadlisko w Trzebini. Tym razem w okolicy osiedla Gaj

  • Opublikowano dnia: 19 stycznia 2023 21:27 Wyświetleń: 4973

W Trzebini na osiedlu Gaj znów zapadła się ziemia. Po raz kolejny zapadlisko znajduje się w pobliżu cmentarza. Zapadlisko pojawiło się około 13:00. Na miejscu swoje działania zakończyli już strażacy, którzy ogrodzili teren. Tym razem dziura ma około 6 metrów głębokości i tyle samo szerokości.

trzebinia kolejne zapadlisko

Mieszkańcy, którzy zebrali się na miejscu, podkreślają, że coraz bardziej obawiają się o swoje bezpieczeństwo. "Tylko przyjeżdżają, zasypią, odjeżdżają i czekamy na kolejną dziurę. Nikt nie zagwarantował, że to nie wyleci w innym miejscu" - podkreślają.

To już szesnaste zapadlisko od sierpnia tamtego roku. Największe zapadlisko pojawiło się jesienią ubiegłego roku na cmentarzu. Ziemia pochłonęła wówczas 40 grobów. A za kilka dni w Trzebini rozpocznie się wypełnianie pokopalnianych pustek.

Podczas dzisiejszego posiedzenia, w którym uczestniczyły władze miasta, spółka restrukturyzacji kopalń i eksperci AGH, wytypowano pierwsze miejsca, na których za kilka dni rozpocznie się wypełnianie pokopalnianych pustek:

Są to tereny zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Gaj. Kolejnym miejsce, gdzie nastąpi uzdatnianie tego terenu, jest ulica Górnicza 4  i Górnicza 5, gdzie w okresie Świąt Bożego Narodzenia pojawiła się deformacja

- mówi burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk.

Prace mają potrwać około 4 miesięcy. 15 lutego ma się pojawić szczegółowy raport, który wskaże kolejne miejsca, gdzie będą prowadzone prace wypełniające pustki.

Komentarze

Napisz komentarz

Kod potwierdzający:
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług
Facebook Google+ RSS