• 02 stycznia 2019 15:48

55-letni mężczyzna, który napadł na policjanta i znieważył interweniujących funkcjonariuszy odpowie za swoje zachowanie. Decyzją Sądu Rejonowego w Olkuszu, mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Za napaść na policjanta może grozić nawet 10 lat więzienia. 

Obrazy newsów: kluczearesztowany.jpg

Do zdarzenia doszło w czwartek, 27 grudnia po godzinie 22:00 w gminie Klucze. Policjanci zostali wezwani na interwencję domową dotyczącą awantury z konkubentem. Z informacji wynikało, że 55-latek wyrzucił z domu konkubinę, zamknął drzwi na klucz i nie chciał jej wpuścić do środka pomimo, że była ona właścicielką posesji. Początkowo podczas interwenci mężczyzna zachowywał się kulturalnie i był spokojny. Dopiero, gdy poinformowano go o konieczności opuszczenia domu, ten chwycił za nóż i skierował go w stronę policjanta. Funkcjonariusz odparł cios nogą i po chwili napastnik został obezwładniony.

55-latka zatrzymano 27 grudnia i doprowadzono do policyjnej celi. Dzień później do sądu trafił wniosek prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i jego decyzją mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu. Policjant z raną ciętą nogi został przewieziony  do szpitala w Olkuszu, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. 

 

Źródło : Olkusz dla was