• 19 stycznia 2019 09:13

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w czwartek, 17 stycznia przed godziną 6:00 w Hutkach na skrzyżowaniu ulicy Jurajskiej z ulicą Górki. W zdarzeniu brały udział 3 pojazdy osobowe i jeden ciężarowy. 

Obrazy newsów: wypadek-hutki2.jpg

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący pojazdem ciężarowym marki MAN, 30-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, jadąc drogą powiatową 1095k od strony Bolesławia w kierunku Klucz, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i aby uniknąć zderzenia z pojazdem osobowym marki Renault, który zatrzymał się by skręcić w ulice Górka, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z Fordem, który jechał od miejscowości Klucze. 

Obrazy newsów: wypadek-hutki3.jpg


Za 43-letnią kierującą Fordem, poruszał się pojazd marki Volkswagen Golf, którego kierowca widząc całą sytuację i chcąc uniknąć uderzenia, zjechał na pobocze. W wyniku zdarzenia 43–letnia mieszkanka Rodak z bólem barku i nogi, została przewieziona do szpitala w Olkuszu. Wszyscy kierujący biorący udział w tym zdarzeniu byli trzeźwi. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

 

Źródło :Olkusz dla was